Patarimai kaip pasirinkti siurblį

Dalintis

Kaip mus rasti

WILO Lietuva UAB

Panerių g. 51-210. Darbo laikas: pirm. - penk., 8:30-17:00


03160 Vilnius

Contact us

Kaip pasirinkti cirkuliacinį šildymo sistemos siurblį

To top

Cirkuliacinio siurblio funkcijų pasirinkimas

Šiuo metu dėl ES energetinės direktyvos rinkoje praktiškai liko tik elektroniniai siurbliai. Jie, nuo jau seniai įprastų trijų greičių siurblių, skiriasi ne tik ženkliai mažesniu elektros energijos suvartojimu, bet ir turi nemažai papildomų funkcijų. Esminiai dalykai į ką reikia atkreipti dėmesį:

  1. Elektros energijos sąnaudos (svarbiausias rodiklis)
  2. Integruotos apsaugos ir klaidų rodymas
  3. Nuorinimas ir pakeitimo ypatumai
  4. Kitos funkcijos (elektros vartojimo rodmenys, atsiblokavimo funkcija ir pan.)

Elektros energijos suvartojimas.

Rinkdamiesi siurblį, būtinai atkreipkite dėmesį į elektros energijos vartojimo rodiklius. Cirkuliacinis siurblys - tai toks buitinis prietaisas, kurio darbo mes paprastai nematome, tačiau jis dažnoje sistemoje dirba dieną naktį visą šildymo sezoną. Pateikiu lentelę, kurioje nurodytas apytikslis buitinių prietaisų elektros suvartojimas per metus.

buitiniu prietaisu ele vartojimas

Mūsų atliktų palyginamųjų skaičiavimų duomenimis elektros energijos suvartojimas skiriasi labai stipriai. Pateikiu lentelę, kurioje nurodyti apytiksliai siurblio suvartojamos energijos kiekiai, kuomet siurblys dirba prie dujinio katilo šiuolaikinėje kintamo debito šildymo sistemoje. Dirbant prie kitokių kuro rūšių suvartotos energijos kiekiai gali skirtis, tačiau bendra tendecija aiški - elektroniniai siurbliai suvartoja vos 10% to elektros kiekio, kurį suvartoja neekonomiski 3-jų greičių siurbliai.

Variklio vardinė galia

Per sezoną suvartojama el. energija

Per sezoną sumokama už el. energija

Skirtumas

 [W]

kWh

Lt

%

80

450

225

100

44

200

100

44

23

45

23

10

Taigi matome, kad šiuolaikiniai elektroniniai siurbliai yra net 10 kartų efektyvesni už senų technologijų, bet dar kartais rinkoje sutinkamus, siurblius.

Siurblio "savisauga" ir klaidų kodų išvestis

Kitą labai svarbią elektroninių siurblių savybę galėtume pavadinti "savisauga". Tai yra, siurblys saugo save nuo tokių darbo sąlygų, kurioms esant gali iškilti pavojus jam sugesti. Pavyzdžiui, siurblys nedirbs sistemoje, kurioje nebus vandens, arba vandens temperatūra bus per didelė, arba elektros maitinimo įtampa bus per aukšta ar per maža ir pan. Wilo siurbliai išsiskiria iš kitų tuo, kad turi skaitmeninį displėjų, kuriame rodys klaidų kodus, t.y. praneš vartotojui, dėl ko neveikia. Pavyzdžiui, jei įtampa bus per didelė, siurblys rodys klaida "E04". Taigi svarbu, kad siurblys saugo save ir tuo pačiu parodo, dėl kokių priežasčių nesisuka.

Siurblio nuorinimas ir pakeitimas vietoj esamo 3 greičių siurblio

Dažnai ne visi siurblių naudotojai žino, kad siurblį reikia nuorinti. Siurblio darbui labai neigiamą įtaką daro oras užsilikęs tarpe tarp rotoriaus ir aušinimo marškinių. Neretai tai gali būti siurblio gedimo priežastis, kadangi siurblys pilnai neatsiaušina ir nesitepa. Nuorinimą būtina atlikti kiekvieną kartą, kai sistema užpildoma vandeniu. Pavyzdžiui, sumontavote naują sistemą, ir pripildėt vamzdyną vandens - būtina paleisti siurblio nuorininimą; po remonto darbų užpildėt sistemą vandeniu  - būtina atlikti nuorinimą. Wilo siurbliai taip pat išsiskiria iš kitų gamintojų savo automatine nuorinimo funkcija. Siurblys staigiai didindamas ir mažindamas savo sūkius išvaro orą iš tarpo tarp aušinimo marškinių ir rotoriaus, tuo būdu išvengdamas galimų darbo sutrikimų dėl siurblio perkaitimo ir/ar nepakankamo tepimo.

Nereta situacija, kuomet jūs norite pakeisti esamą 3-jų greičių siurblį. Tuomet pakeitimą labai palengvina ant naujo siurblio panelės nurodyti 3 žingsniai. Jie atitinka senų siurblių greičio režimus.Taigi, jei keičiate seną siurblį, kuris jūsų sitemoje dirbo 2 greičiu, tai pastatę naują siurblį, rankenėlę atsukite ties padėtimi II. Aišku, su Wilo siurbliais jūs turit unikalią galimybę nusistatyti siurblio darbo režimą labai tiksliai, tad jei norite iš siurblio "išspausti" maksimalų efektyvumą, bandykite didinti ir mažinti siurblio sūkius tol, kol pasieksite patį optimaliausią rezultatą.

Žemiau pateikiu keletą nuotraukų su Yonos PICO siurblio priekine panele ir displėjaus rodmenimis.

yonos pico displejus

Kitos funkcijos

Elektros vartojimo rodmenys

Wilo cirkuliaciniuose siurbliuose yra integruota elektros vartojimo rodmenų funkcija. Standartiniam modelyje Yonos PICO displėjuje rodoma momentinė elektros suvartojimo galia, o Premium klasės modelyje Stratos PICO yra ir suvartotos elektros energijos skaitliukas. Taigi bet kada galite pažiūreti kiek per mėnesį, ar per metus ar per bet kokį kitą laiko tarpą siurblys suvartojo elektros energijos.

Atsiblokavimo funkcija

Wilo elektroniniai siurbliai turi integruotą atsiblokavimo funkciją. Neretai po ilgo stovėjimo cirkuliacinis siurblys "užkirmyja", t.y. siurblys užstringa ir nesisuka. Tokiu atveju automatiškai aktyvuojama atsiblokavimo funkcija, jos metu siurblys bando atsiblokuoti, jei atsiblokavimas įvyksta sėkmingai - siurblys grįžta į nustatytus parametrus, jei nepavyksta - siurblys sutoja ir rodo displėjuje užsikirtimo klaidos kodą.

"Auto pilot" funkcija

Ši funkcija yra tik Premium klasės Stratos PICO siurblyje. Ji sumažina siurblio sūkius iki minimalių, ženkliai nukritus pumpuojamos terpės temperatūrai. Ši funkcija labai tinkama naudoti prie kieto kuro katilų ar katilų kuriuose vyksta netolygus degimo procesas. Naudojant šią funkciją galima atsisakyti temperatūrinės rėlės, kuri junginėja siurblį. Kuomet katile vandens temperatūra nukrenta, vadinasi katilas prigeso, ir siurblys pradeda suktis minimaliais sūkiais. Kai katile temperatūra pakyla (įmetama nauja kuro porcija) - siurblys pradeda suktis nustatytame darbo režime.

"Dynamic Adapt" funkcija

Ji irgi yra tik Premium klasės Stratos PICO siurbliuose. Ją aktyvavus siurblys pats automatikšai bando prisitaikyti prie sistemos poreikių dalinių apkrovų zonoje. Ši funkcija naudotina tik šiuolaikinėse šildymo sistemose, ji padeda papildomai sutaupyti iki 35% elektros energijos.

Žemiau pateikiu Premium klasės Stratos PICO siurblio displėjaus nuotrauką.

stratos pico displejus

Cirkuliacinio siurblio dydžio pasirinkimas

Cirkuliacinio siurblio dydį galite pasirinkti naudodamiesi pateikta lentele. Lentelėje pateikti duomenys tinkami tuo atveju, kai šildymo sistema sumontuojama daugiau mažiau teisingai, t.y. parenkami atitinkamo dydžio vamdynų diametrai, neužmažinama valdymo ir reguliavimo armatūra ir pan.

 

Sistemos tipas

Šildomas plotas [m2]

 

100

150

200

250

300

Radiatoriai

25/1-4

25/1-4

25/1-4

25/1-6

25/1-6

Grindu šildymas

25/1-4

25/1-6

25/1-6

25/1-8

25/1-8

Dalintis

Mes pasiruošę Jums padėti

Skambinkite

T +370 5 213 6495

F +370 5 213 6495

Kaip pasirinkti cirkuliacinį šildymo sistemos siurblį

Kaip pasirinkti cirkuliacinį šildymo sistemos siurblį

Kaip pasirinkti cirkuliacinį šildymo sistemos siurblį

Pioneering for You